0603CS-141EJTS.pdf
| Imagem |
| Series | 0603CS | 0603CS | 0603CS | 0603CS | 0603CS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 140 nH | 140 nH | 140 nH | 140 nH | 140 nH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 280 mA | 280 mA | 280 mA | 280 mA | 280 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 870mOhm | 870mOhm | 870mOhm | 870mOhm | 870mOhm |
| Q@Freq | 28 @ 100MHz | 28 @ 100MHz | 28 @ 100MHz | 28 @ 100MHz | 28 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 1.3GHz | 1.3GHz | 1.3GHz | 1.3GHz | 1.3GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |