0603HP-3N6ECTS.pdf
| Imagem |
| Series | 0603HP | 0603HP | 0603HP | 0603HP | 0603HP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH | 3.6 nH |
| Tolerance | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH | ±0.2nH |
| CurrentRating(Amps) | 1.9 A | 1.9 A | 1.9 A | 1.9 A | 1.9 A |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 31mOhm | 31mOhm | 31mOhm | 31mOhm | 31mOhm |
| Q@Freq | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz | 40 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz | 9.7GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz | 250 MHz |