0603LS-271XGRC.pdf
| Imagem |
| Fabricante | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT | COILCRAFT |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | 0603LS | 0603LS | 0603LS | 0603LS | 0603LS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Inductance | 270 nH | 270 nH | 270 nH | 270 nH | 270 nH |
| Tolerance | - | - | - | - | - |
| CurrentRating(Amps) | 710 mA | 710 mA | 710 mA | 710 mA | 710 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 300mOhm Max | 300mOhm Max | 300mOhm Max | 300mOhm Max | 300mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 775MHz | 775MHz | 775MHz | 775MHz | 775MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz | 7.9 MHz |