0640CDMCCDS-1R5MC.pdf
| Imagem |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | 0640CDMCC/DS | 0640CDMCC/DS | 0640CDMCC/DS | 0640CDMCC/DS | 0640CDMCC/DS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Inductance | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 14 A | 14 A | 14 A | 14 A | 14 A |
| Current-Saturation(Isat) | 9.7A | 9.7A | 9.7A | 9.7A | 9.7A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 8.2mOhm Max | 8.2mOhm Max | 8.2mOhm Max | 8.2mOhm Max | 8.2mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |