0805CS-151EKTS.pdf
| Imagem |
| Series | 0805CS | 0805CS | 0805CS | 0805CS | 0805CS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic | Ceramic |
| Inductance | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH | 150 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 560mOhm | 560mOhm | 560mOhm | 560mOhm | 560mOhm |
| Q@Freq | 50 @ 250MHz | 50 @ 250MHz | 50 @ 250MHz | 50 @ 250MHz | 50 @ 250MHz |
| Frequency-SelfResonant | 920MHz | 920MHz | 920MHz | 920MHz | 920MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |