1210HS-331EKFS.pdf
| Imagem |
| Series | 1210HS | 1210HS | 1210HS | 1210HS | 1210HS |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 330 nH | 330 nH | 330 nH | 330 nH | 330 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 530 mA | 530 mA | 530 mA | 530 mA | 530 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 250mOhm | 250mOhm | 250mOhm | 250mOhm | 250mOhm |
| Q@Freq | 35 @ 25.2MHz | 35 @ 25.2MHz | 35 @ 25.2MHz | 35 @ 25.2MHz | 35 @ 25.2MHz |
| Frequency-SelfResonant | 400MHz | 400MHz | 400MHz | 400MHz | 400MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 25.2 MHz | 25.2 MHz | 25.2 MHz | 25.2 MHz | 25.2 MHz |