Vishay General Semiconductor - Diodes Division 12CTQ045
Número da peça
12CTQ045
Fabricante
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Pacote
TO-220-3
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.12CTQ045.pdf
Descrição
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 12CTQ045 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 12CTQ045 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 12CTQ045?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 12CTQ045.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 12CTQ045 pin diagram, 12CTQ045 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 45 V 45 V 45 V 45 V 45 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 6A 6A 6A 6A 6A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 600 mV @ 6 A 600 mV @ 6 A 600 mV @ 6 A 600 mV @ 6 A 600 mV @ 6 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 800 µA @ 45 V 800 µA @ 45 V 800 µA @ 45 V 800 µA @ 45 V 800 µA @ 45 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C