Remington Industries 16UL1015STRBRO
Número da peça
16UL1015STRBRO
Fabricante
Remington Industries
Categoria:
Einadrige Kabel (Schaltdraht)
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.16UL1015STRBRO.pdf
Descrição
HOOK-UP STRND 16AWG BROWN 100'
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 16UL1015STRBRO on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 16UL1015STRBRO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 16UL1015STRBRO?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 26/30 26/30 26/30 26/30 26/30
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm) 0.124 (3.15mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm) 0.030 (0.76mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature 105°C 105°C 105°C 105°C 105°C