NTE Electronics, Inc 25-B400-02
Número da peça
25-B400-02
Fabricante
NTE Electronics, Inc
Categoria:
Klemmenblöcke – Barriereblöcke
Pacote
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.25-B400-02.pdf
Descrição
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 25-B400-02 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 25-B400-02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 25-B400-02?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 25-B400-02.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 25-B400-02 pin diagram, 25-B400-02 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series 25-B400 25-B400 25-B400 25-B400 25-B400
ProductStatus Active Active Active Active Active
TerminalBlockType Barrier Block Barrier Block Barrier Block Barrier Block Barrier Block
NumberofCircuits 2 2 2 2 2
NumberofWireEntries 2 2 2 2 2
Pitch 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm) 0.433 (11.00mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
CurrentRating(Amps) 25A 25A 25A 25A 25A
VoltageRating 300V 300V 300V 300V 300V