301CNQ040.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 301CNQ040.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 300A | 300A | 300A | 300A | 300A |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 900 mV @ 300 A | 900 mV @ 300 A | 900 mV @ 300 A | 900 mV @ 300 A | 900 mV @ 300 A |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| ReverseRecoveryTime(trr) | - | - | - | - | - |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 10 mA @ 40 V | 10 mA @ 40 V | 10 mA @ 40 V | 10 mA @ 40 V | 10 mA @ 40 V |