3KP150A-B.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3KP150A-B.
| Imagem |
| Package/Case | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 3KP | 3KP | 3KP | 3KP | 3KP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| BidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 150V | 150V | 150V | 150V | 150V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 167V | 167V | 167V | 167V | 167V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 243V | 243V | 243V | 243V | 243V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 12.3A | 12.3A | 12.3A | 12.3A | 12.3A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |