CTS-Frequency Controls 416F37435CSR
Número da peça
416F37435CSR
Fabricante
CTS-Frequency Controls
Categoria:
Quarze
Pacote
4-SMD, No Lead
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.416F37435CSR.pdf
Descrição
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 416F37435CSR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 416F37435CSR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 416F37435CSR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 416F37435CSR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 416 416 416 416 416
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
FrequencyTolerance ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
LoadCapacitance Series Series Series Series Series
ESR(EquivalentSeriesResistance) 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)