43NF4R7E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 43NF4R7E.
| Imagem |
| Fabricante | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 4.7 Ohms | 4.7 Ohms | 4.7 Ohms | 4.7 Ohms | 4.7 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Features | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive | Non-Inductive |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.220 Dia x 0.594 L (5.60mm x 15.10mm) | 0.220 Dia x 0.594 L (5.60mm x 15.10mm) | 0.220 Dia x 0.594 L (5.60mm x 15.10mm) | 0.220 Dia x 0.594 L (5.60mm x 15.10mm) | 0.220 Dia x 0.594 L (5.60mm x 15.10mm) |