Paktron 474K250RA4-FA
Número da peça
474K250RA4-FA
Fabricante
Paktron
Categoria:
Folienkondensatoren
Pacote
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.474K250RA4-FA.pdf
Descrição
CAPACITOR MLP .47UF 250V RADIAL
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 474K250RA4-FA on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 474K250RA4-FA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 474K250RA4-FA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 474K250RA4-FA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Paktron Paktron Paktron Paktron Paktron
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Angstor® Angstor® Angstor® Angstor® Angstor®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF 0.47 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
VoltageRating-AC 160V 160V 160V 160V 160V
VoltageRating-DC 250V 250V 250V 250V 250V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 6 mOhms 6 mOhms 6 mOhms 6 mOhms 6 mOhms
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.449 L x 0.210 W (11.40mm x 5.30mm) 0.449 L x 0.210 W (11.40mm x 5.30mm) 0.449 L x 0.210 W (11.40mm x 5.30mm) 0.449 L x 0.210 W (11.40mm x 5.30mm) 0.449 L x 0.210 W (11.40mm x 5.30mm)
Height-Seated(Max) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm) 0.303 (7.70mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
LeadSpacing 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)