55PC0231-10-3/6/9CS2602.pdf
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| WireGauge | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG | 10 AWG |
| ConductorStrand | 37/26 | 37/26 | 37/26 | 37/26 | 37/26 |
| Jacket(Insulation)Material | - | - | - | - | - |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.276 (7.01mm) | 0.276 (7.01mm) | 0.276 (7.01mm) | 0.276 (7.01mm) | 0.276 (7.01mm) |
| ShieldType | - | - | - | - | - |
| Length | - | - | - | - | - |
| JacketColor | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Voltage | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| OperatingTemperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |