55PC2111-18-9-4CS2970.pdf
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| WireGauge | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG | 18 AWG |
| ConductorStrand | 19/30 | 19/30 | 19/30 | 19/30 | 19/30 |
| Jacket(Insulation)Diameter | 0.080 (2.03mm) | 0.080 (2.03mm) | 0.080 (2.03mm) | 0.080 (2.03mm) | 0.080 (2.03mm) |
| Jacket(Insulation)Thickness | 0.007 (0.18mm) | 0.007 (0.18mm) | 0.007 (0.18mm) | 0.007 (0.18mm) | 0.007 (0.18mm) |
| Length | - | - | - | - | - |
| Voltage | 600V | 600V | 600V | 600V | 600V |
| OperatingTemperature | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C | 150°C |