Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP100C-B.
| Imagem |
| Package/Case | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial | P600, Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 5KP | 5KP | 5KP | 5KP | 5KP |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 104.85V | 104.85V | 104.85V | 104.85V | 104.85V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 170.1V | 170.1V | 170.1V | 170.1V | 170.1V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | - | - | - | - | - |
| Power-PeakPulse | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) | 5000W (5kW) |