Littelfuse Inc. 5KP24CA-B
Número da peça
5KP24CA-B
Fabricante
Littelfuse Inc.
Categoria:
TVS - Dioden
Pacote
P600, Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.5KP24CA-B.pdf
Descrição
TVS DIODE 24VWM 38.9VC P600
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order 5KP24CA-B on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the 5KP24CA-B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 5KP24CA-B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 5KP24CA-B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 5KP24CA-B pin diagram, 5KP24CA-B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial P600, Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 5KP 5KP 5KP 5KP 5KP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V 38.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 131.1A 131.1A 131.1A 131.1A 131.1A
Power-PeakPulse 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW) 5000W (5kW)