74F378SJ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 74F378SJ.
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | 74F | 74F | 74F | 74F | 74F |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Type | D-Type | D-Type | D-Type | D-Type | D-Type |
| OutputType | Non-Inverted | Non-Inverted | Non-Inverted | Non-Inverted | Non-Inverted |
| NumberofElements | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| NumberofBitsperElement | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| ClockFrequency | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |
| MaxPropagationDelay@VMaxCL | 8.5ns @ 5V, 50pF | 8.5ns @ 5V, 50pF | 8.5ns @ 5V, 50pF | 8.5ns @ 5V, 50pF | 8.5ns @ 5V, 50pF |
| TriggerType | Positive Edge | Positive Edge | Positive Edge | Positive Edge | Positive Edge |
| Current-OutputHighLow | 1mA, 20mA | 1mA, 20mA | 1mA, 20mA | 1mA, 20mA | 1mA, 20mA |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V | 4.5V ~ 5.5V |
| Current-Quiescent(Iq) | 45 mA | 45 mA | 45 mA | 45 mA | 45 mA |