850F2K5E.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 850F2K5E.
| Imagem |
| Fabricante | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite | Ohmite |
| Package/Case | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box | Axial, Box |
| Packaging | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk | Bulk,Bulk |
| Series | Metal-Mite®89 | Metal-Mite®89 | Metal-Mite®89 | Metal-Mite®89 | Metal-Mite®89 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 2.5 kOhms | 2.5 kOhms | 2.5 kOhms | 2.5 kOhms | 2.5 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 50W | 50W | 50W | 50W | 50W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C | ±20ppm/°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| CoatingHousingType | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum | Aluminum |
| MountingFeature | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges | Flanges |
| Size/Dimension | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) | 1.938 L x 1.156 W (49.23mm x 29.36mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.620 (15.75mm) | 0.620 (15.75mm) | 0.620 (15.75mm) | 0.620 (15.75mm) | 0.620 (15.75mm) |