8L02-24-10.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8L02-24-10.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | 8L | 8L | 8L | 8L | 8L |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| CoilVoltage | 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24VDC | 24VDC |
| ContactRating(Current) | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA |
| SwitchingVoltage | 200VAC, 200VDC - Max | 200VAC, 200VDC - Max | 200VAC, 200VDC - Max | 200VAC, 200VDC - Max | 200VAC, 200VDC - Max |
| CoilCurrent | 12 mA | 12 mA | 12 mA | 12 mA | 12 mA |
| CoilType | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching | Non Latching |
| TerminationStyle | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin | PC Pin |
| SealRating | - | - | - | - | - |
| MustOperateVoltage | 19.2 VDC | 19.2 VDC | 19.2 VDC | 19.2 VDC | 19.2 VDC |
| MustReleaseVoltage | 2 VDC | 2 VDC | 2 VDC | 2 VDC | 2 VDC |
| OperateTime | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms |
| ReleaseTime | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms | 0.5 ms |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C | -20°C ~ 85°C |