ACS715LLCTR-20A-T.pdf
| Imagem |
| Series | - | - | - | - | - |
| ForMeasuring | DC | DC | DC | DC | DC |
| Current-Sensing | 20A | 20A | 20A | 20A | 20A |
| NumberofChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sensitivity | 185mV/A | 185mV/A | 185mV/A | 185mV/A | 185mV/A |
| Frequency | DC ~ 80kHz | DC ~ 80kHz | DC ~ 80kHz | DC ~ 80kHz | DC ~ 80kHz |
| Linearity | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% |
| Accuracy | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% | ±1.5% |
| Voltage-Supply | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| ResponseTime | 3.5µs | 3.5µs | 3.5µs | 3.5µs | 3.5µs |
| Current-Supply(Max) | 13mA | 13mA | 13mA | 13mA | 13mA |