AFFC-100-18-203-11.pdf
| NumberofConductors | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Pitch | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |
| Length | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) | 8.000 (203.20mm) |
| Length-ExposedEnds | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |