AFFC-100-18-254-11.pdf
| NumberofConductors | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Pitch | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) | 0.039 (1.00mm) |
| Length | 10.0 (254.0mm) | 10.0 (254.0mm) | 10.0 (254.0mm) | 10.0 (254.0mm) | 10.0 (254.0mm) |
| Length-ExposedEnds | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |