ALC70A202CB100.pdf
| Imagem |
| Fabricante | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ALC70 | ALC70 | ALC70 | ALC70 | ALC70 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 2000 µF | 2000 µF | 2000 µF | 2000 µF | 2000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 128mOhm @ 100Hz | 128mOhm @ 100Hz | 128mOhm @ 100Hz | 128mOhm @ 100Hz | 128mOhm @ 100Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 3.63 A @ 100 Hz | 3.63 A @ 100 Hz | 3.63 A @ 100 Hz | 3.63 A @ 100 Hz | 3.63 A @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 5.2 A @ 10 kHz | 5.2 A @ 10 kHz | 5.2 A @ 10 kHz | 5.2 A @ 10 kHz | 5.2 A @ 10 kHz |
| Impedance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) | 1.181 Dia (30.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) |