Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AOTF600A70L.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | aMOS5™ | aMOS5™ | aMOS5™ | aMOS5™ | aMOS5™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 700 V | 700 V | 700 V | 700 V | 700 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 8.5A (Tj) | 8.5A (Tj) | 8.5A (Tj) | 8.5A (Tj) | 8.5A (Tj) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 600mOhm @ 2.5A, 10V | 600mOhm @ 2.5A, 10V | 600mOhm @ 2.5A, 10V | 600mOhm @ 2.5A, 10V | 600mOhm @ 2.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA | 3.5V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 15.5 nC @ 10 V | 15.5 nC @ 10 V | 15.5 nC @ 10 V | 15.5 nC @ 10 V | 15.5 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 870 pF @ 100 V | 870 pF @ 100 V | 870 pF @ 100 V | 870 pF @ 100 V | 870 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 27W (Tc) | 27W (Tc) | 27W (Tc) | 27W (Tc) | 27W (Tc) |