APT5018SLLG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT5018SLLG.
| Imagem |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | POWER MOS 7® | POWER MOS 7® | POWER MOS 7® | POWER MOS 7® | POWER MOS 7® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 27A (Tc) | 27A (Tc) | 27A (Tc) | 27A (Tc) | 27A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | - | - | - | - | - |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 180mOhm @ 13.5A, 10V | 180mOhm @ 13.5A, 10V | 180mOhm @ 13.5A, 10V | 180mOhm @ 13.5A, 10V | 180mOhm @ 13.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 5V @ 1mA | 5V @ 1mA | 5V @ 1mA | 5V @ 1mA | 5V @ 1mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 58 nC @ 10 V | 58 nC @ 10 V | 58 nC @ 10 V | 58 nC @ 10 V | 58 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | - | - | - | - | - |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 2596 pF @ 25 V | 2596 pF @ 25 V | 2596 pF @ 25 V | 2596 pF @ 25 V | 2596 pF @ 25 V |