AV40K1210401NIR1HT.pdf
| Imagem |
| Fabricante | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | AVHT | AVHT | AVHT | AVHT | AVHT |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| MaximumDCVolts | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V |
| VaristorVoltage(Min) | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V |
| VaristorVoltage(Max) | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V |
| Current-Surge | 400 A | 400 A | 400 A | 400 A | 400 A |
| Energy | 2.6J | 2.6J | 2.6J | 2.6J | 2.6J |
| NumberofCircuits | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Capacitance@Frequency | 900 pF @ 1 kHz | 900 pF @ 1 kHz | 900 pF @ 1 kHz | 900 pF @ 1 kHz | 900 pF @ 1 kHz |