B43644B5337M080.pdf
| Imagem |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | B43644 | B43644 | B43644 | B43644 | B43644 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 310mOhm @ 100Hz | 310mOhm @ 100Hz | 310mOhm @ 100Hz | 310mOhm @ 100Hz | 310mOhm @ 100Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.62 A @ 100 Hz | 1.62 A @ 100 Hz | 1.62 A @ 100 Hz | 1.62 A @ 100 Hz | 1.62 A @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | 480 mOhms | 480 mOhms | 480 mOhms | 480 mOhms | 480 mOhms |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) | 1.457 (37.00mm) |