BAS40-06-G3-08.pdf
| Imagem |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| DiodeType | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky | Schottky |
| Voltage-DCReverse(Vr)(Max) | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| Current-AverageRectified(Io)(perDiode) | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Voltage-Forward(Vf)(Max)@If | 1 V @ 40 mA | 1 V @ 40 mA | 1 V @ 40 mA | 1 V @ 40 mA | 1 V @ 40 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| ReverseRecoveryTime(trr) | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns | 5 ns |
| Current-ReverseLeakage@Vr | 100 nA @ 30 V | 100 nA @ 30 V | 100 nA @ 30 V | 100 nA @ 30 V | 100 nA @ 30 V |