BFC233864274.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC233864274.
| Imagem |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MKP338 6 | MKP338 6 | MKP338 6 | MKP338 6 | MKP338 6 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF | 0.27 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| VoltageRating-AC | 300V | 300V | 300V | 300V | 300V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) | 1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) |