BFC238330184.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC238330184.
| Capacitance | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF | 0.18 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 350V | 350V | 350V | 350V | 350V |
| VoltageRating-DC | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) | 1000V (1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm) | 1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm) | 1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm) | 1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm) | 1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.827 (21.00mm) | 0.827 (21.00mm) | 0.827 (21.00mm) | 0.827 (21.00mm) | 0.827 (21.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) |