BPSF00060628150M00.pdf
| Imagem |
| Series | BPSF | BPSF | BPSF | BPSF | BPSF |
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A | 1.4 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 74.5mOhm Max | 74.5mOhm Max | 74.5mOhm Max | 74.5mOhm Max | 74.5mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz | 1 kHz |