BZD17C51P RTG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZD17C51P RTG.
| Imagem |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±5.88% | ±5.88% | ±5.88% | ±5.88% | ±5.88% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 800 mW | 800 mW | 800 mW | 800 mW | 800 mW |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| Operating Temperature | 51 V | 51 V | 51 V | 51 V | 51 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 39 V | 1 µA @ 39 V | 1 µA @ 39 V | 1 µA @ 39 V | 1 µA @ 39 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |