BZD27C43PHRTG.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZD27C43PHRTG.
| Imagem |
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±6.97% | ±6.97% | ±6.97% | ±6.97% | ±6.97% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Package / Case | 45 Ohms | 45 Ohms | 45 Ohms | 45 Ohms | 45 Ohms |
| Operating Temperature | 43 V | 43 V | 43 V | 43 V | 43 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 33 V | 1 µA @ 33 V | 1 µA @ 33 V | 1 µA @ 33 V | 1 µA @ 33 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |