Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZM55C3V6-TR
Número da peça
BZM55C3V6-TR
Fabricante
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Pacote
2-SMD, No Lead
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.BZM55C3V6-TR.pdf
Descrição
DIODE ZENER 3.6V 500MW MICROMELF
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order BZM55C3V6-TR on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the BZM55C3V6-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZM55C3V6-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZM55C3V6-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance - - - - -
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms 600 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Operating Temperature 3.6 V 3.6 V 3.6 V 3.6 V 3.6 V
Supplier Device Package 2 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V 2 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA