C276CA35350AA0J.pdf
| Imagem |
| Fabricante | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | C276 | C276 | C276 | C276 | C276 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 35 µF | 35 µF | 35 µF | 35 µF | 35 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 470V | 470V | 470V | 470V | 470V |
| VoltageRating-DC | - | - | - | - | - |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | - | - | - | - | - |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Termination | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) | Quick Connect - 0.250 (6.3mm) |