CA55D020K107TA.pdf
| Imagem |
| Fabricante | XiangJiang | XiangJiang | XiangJiang | XiangJiang | XiangJiang |
| Series | CA55 D | CA55 D | CA55 D | CA55 D | CA55 D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm | 100mOhm |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) | 0.130 (3.30mm) |