CCG30-24-12D.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CCG30-24-12D.
| Imagem |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | CCG30 (30W) | CCG30 (30W) | CCG30 (30W) | CCG30 (30W) | CCG30 (30W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | -12V | -12V | -12V | -12V | -12V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 1.25A, 1.25A | 1.25A, 1.25A | 1.25A, 1.25A | 1.25A, 1.25A | 1.25A, 1.25A |
| Power(Watts) | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W | 30 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency | 89% | 89% | 89% | 89% | 89% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) | 1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) | 1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) | 1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) | 1.00 L x 1.00 W x 0.39 H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm) |