Cornell Dubilier Electronics (CDE) CDS5EC300GO3
Número da peça
CDS5EC300GO3
Fabricante
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Categoria:
Glimmer- und PTFE-Kondensatoren
Pacote
Radial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CDS5EC300GO3.pdf
Descrição
MICA
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CDS5EC300GO3 on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CDS5EC300GO3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDS5EC300GO3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CDS5EC300GO3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CDS5 CDS5 CDS5 CDS5 CDS5
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 30 pF 30 pF 30 pF 30 pF 30 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
DielectricMaterial Mica Mica Mica Mica Mica
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
LeadSpacing 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)
Features General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Size/Dimension 0.252 L x 0.110 W (6.40mm x 2.80mm) 0.252 L x 0.110 W (6.40mm x 2.80mm) 0.252 L x 0.110 W (6.40mm x 2.80mm) 0.252 L x 0.110 W (6.40mm x 2.80mm) 0.252 L x 0.110 W (6.40mm x 2.80mm)