CF12JA2K40.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF12JA2K40.
| Imagem |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CF | CF | CF | CF | CF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 2.4 kOhms | 2.4 kOhms | 2.4 kOhms | 2.4 kOhms | 2.4 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.106 Dia x 0.335 L (2.70mm x 8.50mm) | 0.106 Dia x 0.335 L (2.70mm x 8.50mm) | 0.106 Dia x 0.335 L (2.70mm x 8.50mm) | 0.106 Dia x 0.335 L (2.70mm x 8.50mm) | 0.106 Dia x 0.335 L (2.70mm x 8.50mm) |