CF14JA360K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CF14JA360K.
| Resistance | 360 kOhms | 360 kOhms | 360 kOhms | 360 kOhms | 360 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm) | 0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm) | 0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm) | 0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm) | 0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm) |