| Imagem |
| Número da peça | CFM61S050 | CFM61S150 | CFM61S050-E | CFM61S120-E | CFM61S360-E |
| Package/Case | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module | 6-DIP Module |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | CFM61S (60W) | CFM61S (60W) | CFM61S (60W) | CFM61S (60W) | CFM61S (60W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 5A | 5A | 5A | 5A | 5A |
| Power(Watts) | 60 W | 60 W | 60 W | 60 W | 60 W |
| Efficiency | 88% | 88% | 88% | 88% | 88% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.14 L x 2.14 W x 1.41 H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm) | 2.14 L x 2.14 W x 1.41 H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm) | 2.14 L x 2.14 W x 1.41 H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm) | 2.14 L x 2.14 W x 1.41 H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm) | 2.14 L x 2.14 W x 1.41 H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm) |