CHB150-48S05N.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHB150-48S05N.
| Imagem |
| Package/Case | Half Brick | Half Brick | Half Brick | Half Brick | Half Brick |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | CHB150 (150W) | CHB150 (150W) | CHB150 (150W) | CHB150 (150W) | CHB150 (150W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Input(Max) | 75V | 75V | 75V | 75V | 75V |
| Voltage-Output1 | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 30A | 30A | 30A | 30A | 30A |
| Power(Watts) | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W | 150 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 86% | 86% | 86% | 86% | 86% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |