CL31A106KOHNNNF.pdf
| Imagem |
| Series | CL | CL | CL | CL | CL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) |