Bourns Inc. CMP0805-FX-1000ELF
Número da peça
CMP0805-FX-1000ELF
Fabricante
Bourns Inc.
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Pacote
0805 (2012 Metric)
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CMP0805-FX-1000ELF.pdf
Descrição
RESHIGHPOWER 0805 100R 1% 1/2W T
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CMP0805-FX-1000ELF on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CMP0805-FX-1000ELF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMP0805-FX-1000ELF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Fabricante Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CMP CMP CMP CMP CMP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)