CTLQ1206NF-100M.pdf
| Imagem |
| Series | CTLQ1206NF | CTLQ1206NF | CTLQ1206NF | CTLQ1206NF | CTLQ1206NF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH | 10 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 3.25Ohm Max | 3.25Ohm Max | 3.25Ohm Max | 3.25Ohm Max | 3.25Ohm Max |
| Q@Freq | 35 @ 5MHz | 35 @ 5MHz | 35 @ 5MHz | 35 @ 5MHz | 35 @ 5MHz |
| Frequency-SelfResonant | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz | 20MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |