CTLQ1210NF-390J.pdf
| Imagem |
| Series | CTLQ1210NF | CTLQ1210NF | CTLQ1210NF | CTLQ1210NF | CTLQ1210NF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH | 39 µH |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| CurrentRating(Amps) | 110 mA | 110 mA | 110 mA | 110 mA | 110 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 3.9Ohm Max | 3.9Ohm Max | 3.9Ohm Max | 3.9Ohm Max | 3.9Ohm Max |
| Q@Freq | 40 @ 796kHz | 40 @ 796kHz | 40 @ 796kHz | 40 @ 796kHz | 40 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz | 11MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C | -25°C ~ 85°C |
| InductanceFrequency-Test | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz | 1 MHz |