Central Technologies CTM1F-101M
Número da peça
CTM1F-101M
Fabricante
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Pacote
Axial
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTM1F-101M.pdf
Descrição
100UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Quantidade
Pagamento
payment
Envio
payment
Product details
1. How to order CTM1F-101M on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTM1F-101M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTM1F-101M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTM1F-101M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTM1F-101M pin diagram, CTM1F-101M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTM1F CTM1F CTM1F CTM1F CTM1F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 84 mA 84 mA 84 mA 84 mA 84 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 8Ohm Max 8Ohm Max 8Ohm Max 8Ohm Max 8Ohm Max
Q@Freq 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz 50 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz 13MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz 2.5 MHz