Central Technologies CTM1F-391J
Número da peça
CTM1F-391J
Ficha técnica
Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.CTM1F-391J.pdf
Descrição
390UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Product details
1. How to order CTM1F-391J on Fudong Communication (Shenzhen) Grupo Co., Ltd.?
3. Are the CTM1F-391J price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTM1F-391J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTM1F-391J.
7.How to contact us to get technical supports, such as CTM1F-391J pin diagram, CTM1F-391J datasheet?
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 390 µH 390 µH 390 µH 390 µH 390 µH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA 40 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 35Ohm Max 35Ohm Max 35Ohm Max 35Ohm Max 35Ohm Max
Q@Freq 30 @ 790kHz 30 @ 790kHz 30 @ 790kHz 30 @ 790kHz 30 @ 790kHz
Frequency-SelfResonant 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz 6.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz 790 kHz